دوربین مداربسته

معایب دوربین مداربسته

معایب دوربین مداربسته چیست؟
معایب دوربین مداربسته عبارتی است که شما با شنیدن آن تعجب خواهید کرد. حتما از خودتان خواهید پرسید که آیا دوربین مداربسته معایبی هم دارد؟ در پاسخ باید گفت که بله. تکنولوژی همانطور که می تواند باعث پیشرفت شود، می تواند مشکلاتی را هم به وجود بیاورد. برای مثال، چند وقت چین از اتوبوس هایی برای حمل و نقل استفاده کرد که کل خیابان را در برمیگرفت و تمامی اتومبیل ها می توانستند از زیر آن عبور کنند. در نگاه اول این بهترین وسیله حمل و نقل بود و یک اختراع جدید در حوزه تکنولوژی به حساب می آمد اما بعدا به دلیل ترافیکی عجیبی که این وسیله ایجاد کرد!!!!! دولت چین مجبور به جمع آوری آن شد. یا دستگاه های موبایل که امروزه ازنظر تکنولوژی فوق العاده پیشرفت کرده اند اما به همان اندازه هم می توانند باعث دردسر افراد شوند مانند منفجر شدن بعضی از مدل های گوشی ها در دستان افراد!!!
البته بهتر بیان کنیم که بیشتر این معایب تکنولوژی به خاطر استفاده نادرست افراد به وجود می آید. معایب دوربین مداربسته هم به همین صورت است. اینکه این دوربین ها چه معایبی می توانند داشته باشند، در ادامه این مقاله چند مورد اصلی و اساس را نیز بیان خواهیم کرد. البته نباید بعضی از موارد در معایب دوربین مداربسته قرار داد، مثلا کارگری ممکن است هنگام نصب دوربین از بالای نردبان به زمین بیافتد. این معایب نیست، بلکه بی دقتی کارگر در رعایت نکردن اصول ایمنی محسوب می شود.


1. حریم خصوصی را نقص می کند
اوایل، دوربین های مدار بسته را فقط در راهرو ها یا جلوی درب ها برای کنترل رفت و آمد افراد استفاده می گردید، ولی امروزه مخصوصا در کارخانجات یا دیگر مکان ها، مدیران درون اتاق ها نیز دوربین قرار داده اند. این مساله همیشه با اعتراض کارمندان روبرو بوده است زیرا مدعی هستند که حریم خصوصی آن ها نیز نقص شده است و از طرفی دیگر مدیر نیز بیان می کند این کار فقط برای نظارت بر اتفاقات است. همچنین متاسفانه در چند سال اخیر شاهد، شاهد این هستیم بعضی از افراد سودجو دوربین ها در مکان های مانند اتاق پرو که یک حریم کاملا خصوصی است، نصب می کنند و بعد از افراد نیز اخاذی می کنند. این مساله یکی از معایب دوربین مداربسته می باشد، البته راه های پیشگیری از آن ها بارها نیز بیان شده است.


2. هزینه زیادی دارد
دوربین ها قیمت های مختلفی دارند و بستگی به شما دارد که کدام نوع را بخواهید انتخاب کنید. ولی اگر به دنبال دوربین با کیفیت هستید و اینکه دستگاه آن بتواند تصاویر را با کیفیت ضبط کند و حافظه ذخیره سازی بالایی داشته باشد، بهترین گزینه خرید دوربین های مدرن است. این دوربین ها نسبت به بقیه، هزینه و قیمت بالایی دارند. علاوه براین، شما باید هزینه نصب را هم به آن اضافه کنید مگر اینکه خودتان بدانید چگونه باید آن را نصب کنید ولی اگر بخواهید که دستگاهتان شامل گارانتی شود، بهتر است که اجازه دهید که شرکت آن را نصب کند.


3. ممکن است که آسیب پذیر باشند
همانطور که شرکت های ارائه دهنده خدمات دوربین مداربسته همیشه در تلاش هستند تا اینکه بتوانند اطلاعات و دستگاه های خود را به روز نگه دارند، مجرمان هم نیز تلاش می کنند که اطلاعات خود را در خصوص انواع باگ های دوربین ها و راه های آسیب رساندن به کارکردشان را به روز کنند. یک نصاب و تکنسین باهوش، همیشه سعی می کنند اطلاعات خود را خصوص باگ ها و روش های نفوذ به آن را به روز نگه دارد، تا ضریب امنیت دوربین را افزایش دهد.
دزدان همیشه سعی می کنند با استفاده از روش که مبتنی بر تکنولوژی های به روز است، دوربین مداربسته را از کار بیندازند. در مکان هایی مانند ساختمان هایی که نگهبانی نداشته باشد، آن ها خیلی راحت دوربین را از کار می اندازند اما در مکان هایی مانند کارخانجات که یک نگهبان به طور دائم، از طریق دوربین مکان های مختلف را مورد بررسی قرار می دهد، از کارکردن دوربین می تواند باعث جلب توجه نگهبان شود. پس برای همین از روش های گوناگونی استفاده می کنند. همچنین اگر از دوربین های جعلی استفاده کنید، دزدان سریعا متوجه این مساله می شوند. این مساله یکی ازمعایب دوربین مداربسته است.
امروز بیشتر دزدان از یک هکر برای نفوذ به مراکزی که دوربین مداربسته دارند، در تیم خود استفاده می کنند. آن ها با نفوذ به شبکه امنیتی هرگونه ضبط تصویری را نیز از کار می اندازند. این مسائل باعث می شود که دوربین ها آسیب پذیر تلقی شوند.


4. جلوی دزدی را نمی گیرد
دوربین فقط ضبط تصاویر می کند و دارای سیستم های هشدار نمی باشند که در صورت بروز اتفاقی سریعا آن را به همه اعلام کنند. از این رو نمی تواند جلوی کار دزدان را بگیرد. این هم یکی دیگر ازمعایب دوربین مداربسته است.

 

این مطلب در تاریخ شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .