دوربین مداربسته

مزایا و معایب دوربین مداربسته آنالوگ HD و معمولی

دوربین مدار بسته آنالوگ در حال منسوخ شدن است و جای خود را به تکنولوژی های جدیدتر داده است. هم اکنون  AHD توانسته سهم خوبی از بازار دوربین مدار بسته دیجیتال را به خود کسب کند.
واژه HD مخفف عبارت High Definition است. دوربین مدار بسته HD به دوربین مدار بسته ای است که از کیفیت تصویر بالایی برخوردار است. برای مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته و تشخیص آسان چهره افراد و پلاک خودرو ها  باید از دوربین مدار بسته HD استفاده کنید. این تکنولوژی هم در سیستم مدار بسته آنالوگ و هم در سیستم مدار بسته IP قابل دسترسی است و در مقایسه با سیستم مداربسته استاندارد یا SD دارای تفاوت کیفیت زیادی است.

مزایای  دوربین مداربسته آنالوگ HD
یکی از اصلی ترین ویژگی دوربین آنالوگ HD  یا  AHD کیفیت و وضوح تصویر است، و بر خلاف دوربین آنالوگ از تصویر بصورت خطی شکل می گیرد، دوربین AHD بصورت نقطه ایی یا مگاپیکسلی تشکیل می شود.
وقتی تصویر این دوربین مدار بسته را زوم می کنیم نسبت به دوربین آنالوگ بسیار کیفیت بالاتری دارد و جزئیات بیشتری از تصویر را می توان مشاهده کرد.
به علاوه این دوربین ها از همان تجهیزات و قطعات دوربین آنالوگ ساخته می شوند  و قیمتی تقریباً همتراز دارند و تفاوت چشم گیری ندارد.
همچنین محدودیت فاصله بسیار کاهش پیدا می کند. در این نوع دوربین ها در صورتی که از کابل RG6 استفاده شود تا ۱۰۰۰ متر و با استفاده از کابل RG59 تا ۵۰۰ متر بدون افت کیفیت می توان تصاویر را مشاهده و در دستگاه ضبط تصاویر(DVR)، ضبط کرد.

معایب دوربین مداربسته آنالوگ HD
اگر شما از قبل دستگاه ضبط تصاویر (DVR)، دارید نمی توانید از این دوربین استفاده و به آن وصل کنید. زیرا به دلیل وجود این تکنولوژی، دستگاه DVR آن نیز باید از آن پشتیبانی کند. اما دوربین مدار بسته معمولی را می توانید به یک دستگاه AHD متصل کنید ولی دوربین AHD  با DVR معمولی کار نمی کند.
کار نصاب را در زمان نصب دوربین مدار بسته و یا در صورت بروز مشکل سخت می کند این است که این نوع دوربین را نمی توان مستقیم به مانیتور تست یا تلویزیون، متصل کرد.
 

این مطلب در تاریخ چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .