دوربین مداربسته

مزایا و معایب دوربین مدار بسته بیسیم

امروزه سیستم های وایرلس یا بیسیم در تمامی بخش های زندگی ما رسوخ پیدا کرده اند و استفاده از این سیستم ها روز به روز رو به افزایش است، میتوان گفت تمامی سیستم های مورد استفاده بشر علاوه بر مزایای فراوان همیشه دارای معایبی هر چند اندک میباشند.
در هنگام نصب دوربین مدار بسته دلایل فراوانی برای استفاده از دوربین های مدار بسته وایرلس وجود دارد که این نوع دوربین مدار بسته را نزد مشتریان این سیستم ها محبوب کرده است، از این دلایل میتوان به کم شدن میزان کابل کشی، در نتیجه کم شدن کابل ها زیبایی بیشتر نصب، امکان استفاده از این دوربین ها در نقاط سخت و غیر قابل کابل کشی زیاد، کم شدن برخی هزینه ها و … اشاره نمود.
اما معایبی هم در استفاده از این سیستم ها وجود دارد، مثلا بیشتر خریداران فکر میکنند که با خرید این نوع دوربین مدار بسته دیگر بطور کامل از کابل کشی راحت میشوند و میتوانند دوربین را در هر مکانی که دوست دارند نصب نمایند، اما این فکر اشتباه است زیرا حتی این نوع دوربین های مدار بسته نیز به کابلی برای تغذیه برقشان نیاز دارند،ممکن است بگویید از دوربین هایی با باطری استفاده میکنیم اما استفاده از باطری ریسک شما را بسیار افزایش میدهند.
حتی اگر شما بتوانید باطری با کیفیت خیلی خوب پیدا کنید و از اینکه هیچ مشکلی نداشته باشد اطمینان داشته باشید باز هم هر باطری ای عمر مفیدی دارد و پس از این دوره دیگر دوربین مدار بسته شما کار نخواهد کرد و شما باید باطری آن را عوض کنید و فکر کنید این اتفاق زمانی بیفتد که شما در سفر هستید یا به هر دلیلی دسترسی به آن ندارید.


مشکلات امنیتی دوربین های مدار بسته بیسیم
همه خریداران دوربین مدار بسته، اولین و مهمترین عاملی که آنها را به سمت خرید سوق داده است مسائل امنیتی و بالا بردن ضریب امنیت محل مورد نظرشان است، بزرگترین مشکل سیستم های مدار بسته وایرلس امکان از کار انداختن این سیستم ها به راحتی و با یک دستگاه نویز میباشد، امروزه استفاده از این نوع سیستم در مکان های امنیتی ممنوع میباشد و فقط جهت مصارف نظارتی از این سیستم استفاده میشمود.
دلیل دیگر ضعف امنیتی این نوع سیستم ها ذات خود سیستم وایرلس و بی سیم است که به عنوان مثال شما گوشی های موبایل خود را به عنوان کاربردی ترین سیستم وایرلس در نظر بگیرید که با همه پیشرفت ها در گوشی های هوشمند و آنتن های مخابراتی باز هم به دلیل نقص یکی از اینها ممکن است برای دقایقی یا لحظاتی آنتن شما از بین برود، شما همین موضوع را به سیستم دوربین های مدار بسته وایرلسبست دهید و متوجه خواهید شد که همین دقایق نیز برای شما در بر دارنده ریسک خواهد بود.

تمامی نکات گفته شده در این مقاله دال بر نخریدن سیستم مدار بسته بیسیم نمیباشد و ما فقط سعی داریم اطلاعات کافی به شما عزیزان بدهیم تا در هنگام خرید دوربین مدار بسته بهترین انتخاب را داشته باشید.
در هنگام خرید دوربین مدار بسته نکات زیادی هست که باید مد نظر قرار دهید که بطور معمول بیشتر خریداران سیستم های مدار بسته سعی میکنند بر مشاوره های شرکت های تامین کننده این سیستم ها تکیه کنند، البته استفاده از مشاوره متخصصین با تجربه قطعا بسیار مناسب خواهد بود اما در این بین اینکه شما خود نیز حداقل دانشی از انواع دوربین مدار بسته داشته باشید بسیار کمک کننده خواهد بود.
 

این مطلب در تاریخ شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .