دوربین مداربسته

مزایای سیستم‌های آنالوگ نسبت به سیستم‌های دیجیتال

ارزان‌تر بودن
محصولات دوربین‌های مداربسته‌ی آنالوگ در حال حاضر همچنان ارزان‌تر از همتایان دیجیتال خود هستند، برای مثال ضبط کننده‌های NVR می‌توانند دو برابر گران‌تر از ضبط کننده‌های DVR باشند. همچنین نصب یک سیستم نظارت آنالوگ می‌تواند ارزان‌تر باشد، زیرا نصب آنها سریع‌تر و تنظیمات شبکه‌ای کمتری دارند.
با این حال در برخی شرایط یک دوربین دیجیتال به تنهایی می‌تواند به جای چندین دوربین استاندارد آنالوگ نصب شود، بنابراین قبل از تصمیم‌گیری نهایی باید هر دو گزینه را بررسی کنید.
 

نگهداری راحت‌تر
سیستم‌های آنالوگ به طور کلی پس از نصب نیاز به نگهداری کمی دارند. توصیه می‌شود که هفته‌ای یک بار یک بررسی ساده انجام شود تا مطمئن شد که تمام دوربین‌ها در حال ضبط هستند و می‌توان فیلم‌ها را نیز از دستگاه DVR گرفت.
از آنجایی که یک سیستم آنالوگ به شبکه تجاری یا خانگی متصل نیست، در معرض مشکلات شبکه قرار ندارد. اندازه زیاد فایل‌ها، محدودیت‌های پهنای باند، ویروس‌ها یا دستگاه‌های بسیاری که سعی در استفاده از شبکه دارند (تراکم) تنها برخی از چالش‌های موجود در نصب و نگهداری مداوم سیستم دیجیتال می‌باشند.
 

کابل طولانی‌تر همراه با دوربین‌های مدار بسته آنالوگ
طول کابل دوربین دیجیتال بر اساس مقررات کابل کشی ساختاری محدود به ۱۰۰ متر بین دوربین و سوئیچ شبکه است. امکان دارد بتوان از کابل‌کشی Cat5 استفاده کرد که امکان نصب دوربین‌های آنالوگ را تا دو کیلومتر دورتر از دستگاه DVR فراهم می‌کند.
 

محصولات نظارتی آنالوگ ترکیب و مطابقت
تقریبا هر دوربین مدار بسته آنالوگ به هر ضبط کننده DVR متصل می‌شود و در نتیجه امکان شخصی سازی و ارتقاء سیستم به راحتی وجود دارد. یک سیستم نظارتی دیجیتال مگاپیکسلی به طور خاص برای کار با پروتکل شبکه‌ای که برای آن طراحی شده، تنظیم می‌گردد. این بدین معنی است که ممکن است دوربین‌ها و دستگاه‌های NVR مختلف با هم مطابقت نداشته باشند.
 

مشاهده فیلم آنالوگ بصورت آنی
از آنجایی که تصویر یک دوربین مدار بسته آنالوگ در ضبط کننده‌ی DVR(نه دوربین) پردازش و فشرده می‌شود، می‌توان آن را به صورت زنده و بدون تاخیر مشاهده کرد. دوربین‌های دیجیتال می‌توانند تا دو ثانیه تاخیر داشته باشند که ممکن است در بعضی شرایط مشکلاتی ایجاد کند.
 

هزینه
اگرچه دوربین‌های آنالوگ به طور کلی ارزان‌تر از دوربین‌های دیجیتال هستند ولی در مواردی که یک دوربین دیجیتال می‌تواند جایگزین چندین دوربین آنالوگ شود، تهیه دوربین دیجیتال می‌تواند مقرون به صرفه‌تر باشد.

این مطلب در تاریخ چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .