دوربین مداربسته

تفاوت ویژگی ها و قیمت دوربین مداربسته آنالوگ و دیجیتال

هنگام انتخاب بین دوربین‌های مدار بسته‌ی تحت شبکه یا دیجیتال و آنالوگ، یک فرد ممکن است تمایل به استفاده از هر یک از این دوربین‌ها را داشته باشد. دو دلیل اصلی برای این تمایل وجود دارد؛ پیچیدگی و قیمت. برای مواجهه با این دو استدلال متفاوت باید تفاوت‌های اصلی بین دو سیستم را دانست. یک بررسی دقیق در مورد هر دو سیستم به تعیین خصوصیات کلیدی دوربین‌های آنالوگ و دیجیتال کمک می‌کند.
سیستم‌های دوربین مدار بسته دیجیتال کیفیت عالی ارائه می‌دهند
بزرگترین مزیت یک سیستم دوربین مداربسته مگاپیکسلی داشتن تصاویر با وضوح بسیار بالاتر است. امروزه دوربین‌های دیجیتال از 0.1 مگاپیکسل تا ۵ مگاپیکسل متغیر هستند و این وضوح توسط دستگاه ضبط ویدئویی تحت شبکه (NVR) حفظ می‌شود. این بدین معنی است که هنگام پخش فیلم‌های ضبط شده و گرفتن عکس از آن، جزئیات دقیقی را خواهید دید. یک سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ می‌تواند حداکثر ۷۰۰ TVL ایجاد کند که معادل حدود ۰.۴ مگاپیکسل است.
تکنولوژی قدیمی‌تر دستگاه‌های ضبط تصویر دیجیتال (DVR) بصورت CIF ضبط می‌کنند که حدود یک چهارم از جزئیاتی که از تلویریون‌های غیر اچ دی قدیمی دریافت می‌کردید را فراهم می‌کنند. دستگاه‌های DVR امروزی بصورت 4CIF ضبط می‌کنند که تقریباً همان میزان جزئیات تلویزیون غیر اچ دی را ایجاد می‌کند. برای داشتن وضوحی شبیه به یک تلویزیون اچ دی (با کیفیت بالا) نیاز به یک سیستم دوربین دیجیتال مگاپیکسلی خواهید داشت.
ممکن است بپرسید که کیفیت تصویر تنها عامل قابل اهمیت است؟ در بسیاری از موارد بله، به خصوص اگر نیاز به داشتن جزئیاتی مانند تشخیص چهره، برای دیدن آنچه که از انبار یا کشوی پولتان برداشته شده است، داشته باشید. تصاویر با کیفیت پایین ضبط شده توسط سیستم‌های آنالوگ پایه می‌توانند برای بازیابی جزئیات یا تلاش برای شناسایی بی‌فایده باشند. به همین علت بسیار مهم است که برای در نظر گرفتن موضوع کیفیت تصویر وقت و دقت زیادی صرف شود.
دوربین‌های مگاپیکسلی محدوده بسیار وسیع‌تر از دوربین‌های مدار بسته آنالوگ را پوشش می‌دهند
یک دوربین دیجیتال می‌تواند یک محدوده‌ی بسیار وسیع‌تر از یک دوربین استاندارد مدار بسته آنالوگ را تحت پوشش قرار دهد، برای مثال یک دوربین مگاپیکسلی اغلب می‌تواند به راحتی ناحیه‌ای که نیاز به 4 دوربین آنالوگ دارد را به تنهایی تحت پوشش قرار دهد. این بدین معنی است که در شرایط یکسان نصب کردن یک سیستم نظارت دیجیتال مقرون بصرفه‌تر است و علاوه بر آن از مزیت فیلم‌های کاربر پسند از یک دوربین تکی بهره‌مند خواهید شد.
سیستم‌های دیجیتال عملکردهای جستجوی بسیار قوی‌تری را ارائه می‌دهند
یکی دیگر از مزایای سیستم دیجیتال این است که قابلیت پخش مجدد و جستجوی عملکردی آن بسیار بهتر از پیشرفته ترین سیستم‌های DVR آنالوگ است. یک دستگاه ضبط ویدئویی تحت شبکه (NVR) شامل ویژگی‌هایی مانند جستجوی شیء است، اگر یک شیء گم شده باشد می‌توان یک مربع در اطراف فضایی که در آن قرار داشته کشید و پس از آن NVR به طور خودکار فعالیت‌های انجام گرفته در آن محدوده را جستجو می‌کند. برای استفاده از سیستم دوربین مدار بسته برای یک انبار یا یک محیط خرید شلوغ یا رستوران، کاربران اغلب نیاز به دیدن فیلم‌های ضبط شده دارند. صرفه‌جویی‌های ممکن در زمان (و پول) با استفاده از قابلیت back-end در سیستم دیجیتال را دست کم نگیرید زیرا می‌تواند تفاوت چشمگیری ایجاد کند.
سیستم‌های دیجیتال توسعه‌ی برتر و استفاده از تکنولوژی بی‌سیم را ارائه می‌کنند
یک دوربین دیجیتال را می‌توان به نزدیک‌ترین سوئیچ شبکه متصل کرد که از طریق زیرساخت شبکه‌ی موجود برای ارسال سیگنال ویدئویی به NVR استفاده می‌کند. این بدین معنی است که نصب برخی از سیستم‌های دیجیتال کمتر از سیستم آنالوگ نیاز به سیم کشی دارند. دوربین‌های مدار بسته‌ی آنالوگ نیز نیاز به سیم‌کشی مستقیم به دستگاه DVR دارند که می‌تواند قابلیت نصب آنها در برخی شرایط را محدود کند (یا فرایند نصب را بسیار گران کند).
دوربین‌های دیجیتال را همچنین می‌توان به شبکه‌ی بی‌سیم متصل کرد که امکان توسعه‌ی تقریباً نامحدودی را فراهم می‌کند. سیستم‌های دوربین مدار بسته بی‌سیم آنالوگ با مشکلاتی مواجه هستند بخصوص در اثر اختلال در باندهای فرکانس‌های رادیویی که روی آن انتقال می‌یابند. سیستم‌های دیجیتال احتمالاً آینده دوربین‌های مدار بسته خواهند بود.
همه روزه شرکت‌های بیشتری در حال ارتقاء سیستم‌های آنالوگ موجود به سیستم دیجیتال هستند. در نهایت سیستم‌های دیجیتال سیستم استاندارد جهت نصب دوربین‌های مدار بسته خواهند شد. تکنولوژی به سرعت در حال تغییر است به طوری که همواره ظرف شش ماه برای محصولات آنالوگ و دیجیتال گزینه‌ای جدیدتر و بهتر وجود خواهد داشت. با این حال، سیستم دیجیتال به شما یک راه حل بلند مدت‌تر را ارائه می‌دهد.
 

این مطلب در تاریخ پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .